Blog
Zastosowanie diglicerinu
Diglicerin okazuje się dobrym surowcem przy produkcji wielu różnych produktów opartych o mieszaniny wodne. Substancja ta jest ciekła i charakteryzuje się podwyższoną […]
Oligoeterole – dodatki uszlachetniające do cieczy opryskowych dla rolnictwa
Oligoeterole, ze względu na swoje właściwości, znajdują szerokie zastosowanie w branży chemicznej. Wyzwaniem dla technologii rolnych jest zachowanie odpowiedniej stabilności chemicznej koncentratów […]
Zastosowanie triglycerinu
Zastosowanie triglycerinu jest bardzo szerokie. Substancja ta składa się z trzech jednostek gliceryny i ma postać polimeru w formie przezroczystej cieczy rozpuszczalnej w wodzie. Jej cechą charakterystyczną jest żółtawe zabarwienia, a w porównaniu z gliceryną także większa lepkość. Triglycerin odznacza się przy tym silną higroskopijnością i hydrofilowością, dzięki czemu wykorzystywany jest w procesie wytwarzania różnych produktów oraz ich obróbki.
Producent poligliceryny
Producent poligliceryny zajmuje się wytwarzaniem substancji złożonej z wielu cząsteczek gliceryny, znanej również jako poliglicerol. Pod względem konsystencji jest ona zbliżona do miodu, a jej specyficzne właściwości wynikają z dużej liczby rozgałęzień. Poligliceryna pozwala na łączenie ze sobą wielu związków innych substancji, na co wskazuje sam przedrostek “poli”. Zależnie od ilości rozgałęzień, jej budowa opiera się na konkretnej liczbie cząsteczek gliceryny.
Surowce do produkcji mieszanin bazowych płynów chłodniczych dla przemysłu
Surowce do produkcji dodatków uszlachetniających dla przemysłu muszą spełniać zarówno normy jakościowe, jak i środowiskowe. Mimo, że ich zastosowanie jest powszechne, wykorzystywane […]
Surowce do produkcji chemii gospodarczej – bezpieczeństwo użytkowe i efektywność działania
Surowce do produkcji chemii gospodarczej, ze względu na swoją reaktywność wymagają odpowiedniego przygotowania, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikowi nieprofesjonalnemu. Skuteczne, lecz drażniące koncentraty […]
Surowce do produkcji mieszanin bazowych dla chemii gospodarczej
Surowce do produkcji dodatków uszlachetniających w chemii gospodarczej muszą spełniać ścisłe kryteria jakościowe. Szczególnie, że większość z nich celowana jest dla użytkowników nieprofesjonalnych, tj. gospodarstw domowych i miejsc użyteczności publicznej. Dodatki te stosowane są w celu poprawy właściwości użytkowych m.in. rozlewności gotowych wyrobów płynnych, trwałości – odporności na warunki środowiskowego przechowywania - efektywności mycia i atrakcyjności konsumenckiej produktu. Stosowanie modyfikatorów lepkości przyczynia się do poprawy zarówno nakładania mieszanek w sposób ręczny i maszynowy przeznaczonych do samodzielnego przygotowania, jak i produktów gotowych. W przypadku produktów do samodzielnego przygotowywania, dodatki uszlachetniające w masach lub koncentraty odpowiednio zapobiegają zbrylaniu się mieszanek sypkich czy rozwarstwianiu się płynów.
Produkcja polimerów
Produkcja polimerów polega na wytwarzaniu specjalnych związków chemicznych, które mają bardzo szerokie zastosowanie w wielu branżach. Ich cechą charakterystyczną jest budowa złożona z wielu drobnych grup atomowych. Wytwarzanie takich związków może się odbywać zarówno poprzez polimeryzację czy polikondensację, jak i w wyniku modyfikacji chemicznej innych polimerów. Ich produkcja pozwala na uzyskanie różnego rodzaju tworzyw sztucznych wykorzystywanych następnie w licznych procesach przemysłowych czy przetwórczych.
Producent surowców chemicznych
Producent surowców chemicznych zawsze powinien dbać o jak najwyższą jakość swoich wyrobów. Jego zadaniem jest bowiem dostarczanie różnych związków, które następnie wykorzystywane są do wytwarzania innych substancji o konkretnym zastosowaniu. Zapotrzebowanie na surowce chemiczne jest obecnie bardzo duże w wielu branżach, przez co kluczowe znaczenie ma odpowiednia czystość produktów oraz bezpieczeństwo ich użytkowania.
Polimery biodegradowalne do produkcji dodatków uszlachetniających w masach i klejach budowlanych
Polimery biodegradowalne do produkcji dodatków uszlachetniających w budownictwie stosowane są w celu poprawy ich właściwości użytkowych. Stosowanie modyfikatorów lepkości mas i klejów ceramicznych przyczynia się do poprawy zarówno nakładania mieszanek w sposób ręczny i maszynowy przeznaczonych do samodzielnego przygotowania jak i produktów gotowych. W przypadku produktów do samodzielnego przygotowywania, dodatki uszlachetniające w masach lub koncentraty odpowiednio zapobiegają zbrylaniu się mieszanek sypkich czy rozwarstwianiu się płynów. Do mas gotowych dodatkowo stosuje się dodatki zabezpieczające przed rozwojem mikroorganizmów podczas przechowywania. Stosowanie dodatków uszlachetniających do mas gotowych powinno umożliwić zarówno magazynowanie i nakładanie mas w szerokim zakresie temperatury.
Produkcja środków chemicznych
Produkcja środków chemicznych jest obecnie jedną z najważniejszych gałęzi przemysłu przetwórczego. Obejmuje ona m.in. chemię organiczną i nieorganiczną. Niezależnie od produkowanej grupy związków nadrzędną wartością jest dbanie o bezpieczeństwo procesowe oraz produktowe otrzymywanych związków. Emisja związków do środowiska zawsze niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwo środowiskowo, mimo iż związki te mogą ulegać nawet całkowitej degradacji, to ich nagłe zwiększone stężenie w środowisku zaburza w nim pewną naturalną równowagę, o czym w sposób szczególny należy pamiętać.
Poliglicerol – różne właściwości do różnych zastosowań
Poliglicerole są płynną substancją o konsystencji przypominającej miód, która posiada bardzo specyficzne właściwości. Wynika to z jej licznych wiązań eterowych i rozgałęzień strukturalnych zakończonych grupami hydroksylowymi. Ze względu na zawartość wspomnianych ugrupowań eterowych i hydroksylowych, poliglicerole mogą oddziaływać ze związkami polarnymi, a nawet z kationami metali, przypominając liniowe etery koronowe. Właściwości poligliceryny zmieniają się w zależności od ilości cząsteczek gliceryny w łańcuchu polimerowym oraz ich sposobu rozgałęzień w cząsteczce.