Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie?

Skontaktuj się z nami! arrowRight

Dołącz do nas

Logo Facebook Logo LinkedIn

Dowiedz się wiecej o nas i co kryje się za „Q”.

Składanie zamówień? Realizacja dostaw? Odpowiedzi na najczęstsze pytania.

Informacje na temat otrzymanych funduszy unijnych.

Zapoznaj się z aktualnymi ofertami pracy i dołącz do naszego zespołu.

Poznaj naszą linię produktową

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Napisz zadzwoń

Zastosowanie triglycerinu

Zastosowanie triglycerinu jest bardzo szerokie. Substancja ta składa się z trzech jednostek gliceryny i ma postać polimeru w formie przezroczystej cieczy rozpuszczalnej w wodzie. Jej cechą charakterystyczną jest żółtawe zabarwienia, a w porównaniu z gliceryną także większa lepkość. Triglycerin odznacza się przy tym silną higroskopijnością i hydrofilowością, dzięki czemu wykorzystywany jest w procesie wytwarzania różnych produktów oraz ich obróbki.

Spis treści:
Gdzie można go wykorzystać?
Uniwersalny koncentrat
Produkty na potrzeby licznych branż
Czy warto?
Biodegradowalność i bezpieczeństwo
Nasza oferta

Jakie jest zastosowanie triglycerinu?

Zastosowanie triglycerinu w wielu produktach jest możliwe dzięki jego specyficznym właściwościom. W składach różnych środków często podawany jest pod inną nazwą, np. jako triglyceride, triglycerol, polyglyceryl 3 lub po prostu triglyceryna. Substancja ta występuje również w jednym z produktów linii POLIGLIQ-T naszej marki QMERIC, a konkretnie w wariancie POLIGLIQ-T 3. W takiej formie triglycerin może być wykorzystywany głównie jako humektant i środek konsystencjotwórczy, który posiada optymalne właściwości nawilżające. POLIGLIQ-T 3 jest preparatem dostępnym w postaci wodnego roztworu, a jego mieszanina zawiera izomery oligogliceroli w przedziale 60-65% przy zachowaniu liczby hydroksylowej na poziomie 1150-1300 mg/g.

Uniwersalny koncentrat

Substancja ta może być wykorzystywana jako szybki w dozowaniu koncentrat, który jest bardzo łatwo rozcieńczalny z wodą lub rozpuszczalnikiem. W takiej formie doskonale sprawdza się jako emulgator, plastyfikator mieszanek sypkich, związek o działaniu powierzchniowo-czynnym, aktywny komplekson, stabilizator czy prekursor syntezowy różnych tworzyw sztucznych. Triglyceryn dostępny jako POLIGLIQ-T 3 odznacza się bardzo niską zawartością związków cyklicznych, dzięki czemu jest produktem o znacznie szerszych możliwościach użytkowych. Substancja w takiej formie może być mieszana z wodą i alkoholami w dowolnym stosunku, zachowując przy tym dużą stabilność chemiczną w szerokiej skali wartości pH. Produkt nadaje się również do zwilżania powierzchni, a jego zastosowanie nie stwarza ryzyka strącania osadów zawierających związki jonowe czy wytwarzania nadmiaru piany.

Prace laboratoryjne

Produkty na potrzeby licznych branż

Polyglyceryl 3 dostępny w formie produktu POLIGLIQ-T 3 przydaje się na etapie wywarzania różnych produktów w wielu branżach, co w dużym stopniu wynika z odpowiedniej formy koncentratu. Substancja w takiej postaci na szeroką skalę wykorzystywana jest chociażby przez przemysł chemiczny, umożliwiając efektywne wytwarzanie różnych olejów, lakierów, klejów, silikonów, smarów czy emalii. Triglycerin z powodzeniem sprawdza się też w procesach produkcyjnych nawozów, takich jak koncentraty nawozowe czy nawozy płynne. Środek ten bardzo dobrze nadaje się również do zastosowań w przemyśle materiałów polimerowych, ułatwiając rozdzielanie form wtryskowych oraz chroniąc przed pyleniem superabsorbenty polimerowe.

Czy warto zdecydować się na zastosowanie triglycerinu?

Zastosowanie triglycerinu w formie środka POLIGLIQ-T 3 naszej marki QMERIC zapewnia wiele korzyści. Produkt ten doskonale sprawdza się jako wydajny nośnik substancji aktywnej, a także skuteczny regulator lepkości czy efektywny promotor przejścia w mieszaninach typu W/O/W. Jego właściwości nawilżające, wygładzające i zmiękczające sprawiają, że możesz go zastosować również w różnego rodzaju emulsjach czy mieszaninach formujących żele i pasty. Oferowany przez nas środek odznacza się cenną zdolnością do wytwarzania hydroksokomplesów, ułatwiając transmitowanie aktywnych biologicznie metali w postaci biopierwiastków. Produkt QMERIC-T 3 zapewnia też łatwe tworzenie kompleksów z jonami litowców.

Biodegradowalność i bezpieczeństwo

Triglyceryna w formie POLIGLIQ-T 3 jest w pełni biodegradowalnym poliolem, który powstał w naszych laboratoriach z wykorzystaniem innowacyjnych metod. W jego produkcji nie wykorzystujemy żadnych substancji toksycznych i pochodzenia zwierzęcego, dbając przy tym o minimalną ilość generowanych odpadów. Oferowany przez nas środek jest biodegradowalny, a tym samym bezpieczny dla naturalnego środowiska. Do jego zalet można też zaliczyć minimalizację napięcia powierzchniowego, usprawnioną rozlewność układów polarnych czy wysoką redukcję dodatków niejonowych w gotowych produktach. POLIGLIQ-T 3 nie tworzy tłustego filmu, a przy tym obniża lepkość. Wyrób ten stwarza zarazem bardzo stabilną barierę przeciwmrozową, stabilizuje związki naturalne i usprawnia płynność koncentratów.

Nasza oferta

Ofertę naszej marki QMERIC kierujemy do odbiorców z różnych branż, którym zależy na bezpieczeństwie i uniwersalności stosowanych środków. Preparaty z linii POLIGLIQ-T kierujemy przede wszystkim do działów chemicznych, zaopatrzenia i dostaw, a także bezpośrednio do laboratoriów. Zachęcamy do nawiązania kontaktu przez formularz zamieszczony na naszej stronie internetowej. Nasz zespół chętnie przedstawi szczegółowe informacje na temat poszczególnych produktów, włącznie z danymi na temat ich składu oraz czystości. Jesteśmy również w stanie dostarczyć dokładne karty charakterystyki.

Copyright © 2021 QMERIC sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Czarna strzałka