Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie?

Skontaktuj się z nami! arrowRight

Dołącz do nas

Logo Facebook Logo LinkedIn

Dowiedz się wiecej o nas i co kryje się za „Q”.

Składanie zamówień? Realizacja dostaw? Odpowiedzi na najczęstsze pytania.

Informacje na temat otrzymanych funduszy unijnych.

Zapoznaj się z aktualnymi ofertami pracy i dołącz do naszego zespołu.

Poznaj naszą linię produktową

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Napisz zadzwoń

Producent poligliceryny

Producent poligliceryny zajmuje się wytwarzaniem substancji złożonej z wielu cząsteczek gliceryny, znanej również jako poliglicerol. Pod względem konsystencji jest ona zbliżona do miodu, a jej specyficzne właściwości wynikają z dużej liczby rozgałęzień. Poligliceryna pozwala na łączenie ze sobą wielu związków innych substancji, na co wskazuje sam przedrostek “poli”. Zależnie od ilości rozgałęzień, jej budowa opiera się na konkretnej liczbie cząsteczek gliceryny.

Spis treści:
Czym się zajmuje?
Produkcja diglyceryny
Produkcja triglyceryny
Produkcja tetragliceryny
Jaką ofertę posiada QMERIC?
Wysoka jakość i zróżnicowane właściwości

Czym się zajmuje producent poligliceryny?

Producent poligliceryny może posiadać w ofercie różne produkty bazujące na tej substancji. W naszej firmie QMERIC zajmujemy się wytwarzaniem degradowalnych koncentratów, które należą do linii POLIGLIQ-T. Ich cechą charakterystyczną jest naturalna, pozbawiona toksycznych substancji struktura. Oferowane przez nas produkty są proste w aplikacji i dozowaniu, a także mogą być bez trudu rozcieńczane z wodą oraz rozpuszczalnikami polarnymi. Seria produktowa POLIGLIQ-T obejmuje poliole dedykowane licznym zastosowaniom.

Produkcja diglyceryny

Poligliceryna w formie diglyceryny jest zbudowana z dwóch cząsteczek gliceryny. W naszej ofercie jest ona dostępna jako POLIGLIQ-T 2, czyli środek w formie roztworu wodnego z dodatkiem 60-65% oligogliceroli o hydroksylowej liczbie 1350-1450 mg/g. Produkt ten posiada dobre właściwości antystatyczne i przeciwpieniące, a także zapobiega przed pyleniem. Oferowana przez nas diglyceryna z powodzeniem sprawdza się w branży chemicznej i nawozowej, w tym do wytwarzania materiałów silikonowych i gumowych. Produkt POLIGLIQ-2 to humektant o właściwościach nawilżających i higroskopijnych, który sprawdza się również jako regulator lepkości. Przy jego użyciu da się podnieść zwilżalność mieszaniny i poprawić jej płynięcie, a także ograniczyć napięcie powierzchniowe.

Słoiki po glicerynie

Produkcja triglyceryny

Triglyceryna to poligliceryna złożona z trzech cząsteczek gliceryny. Właściwości tej substancji wykorzystujemy w produkcie POLIGLIQ-T 3, który stanowi mieszaninę 60-65% izomerów oligogliceroli z liczbą hydroksylową od 1150 do 1300 mg/g. Roztwór ten znajduje zastosowanie głównie jako plastyfikator sypkich mieszanek, a także może być wykorzystany do tworzenia koncentratów związków o działaniu powierzchniowo-czynnym. Produkt sprawdza się w formie stabilizatora i emulgatora do produkcji farb i lakierów, a także aktywny komplekson różnych związków. POLIGLIQ-T 3 może być używany w branży chemicznej i nawozowej, bądź też w przemyśle materiałów polimerowych. W tym ostatnim zastosowaniu zabezpiecza superabsorbenty polimerowe przed zjawiskiem pylenia, a także ułatwia rozdzielanie form wtryskowych. Trójgliceryna w takiej formie jest też środkiem konsystencjotwórczym, regulatorem lepkości, promotorem przejścia i nośnikiem substancji.

Produkcja tetragliceryny

W QMERIC zajmujemy się też produkcją tetragliceryny, czyi poligliceryny zbudowanej z czterech cząsteczek gliceryny. Produkt o nazwie POLIGLIQ-T 4 charakteryzuje się zawartością 60-65% izomerów oligogliceroli, a liczba hydroksylowa wynosi w jego przypadku 1050-1100 mg/g. Środek może działać jako stabilizator, emulgator i substancja pochłaniająca wilgoć, a także aktywny komplekson związków naturalnych. Właściwości tego produktu pozwalają na kompleksowe wykorzystanie go w branży nawozowej, chemicznej czy polimerowej, w tym jako plastyfikatora żywic jonowymiennych, separatora form czy stabilizatora wodnych faz rozpraszających w polimeryzacji emulsyjnej i suspensyjnej. POLIGLIQ-T 4 z powodzeniem stosowany jest też w przemyśle ceramicznym, ponieważ działa jako plastyfikator mas oraz usprawnia proces spiekania.

Jaką ofertę posiada producent poligliceryny QMERIC?

Producent poligliceryny QMERIC oferuje wysokiej jakości rozwiązania na bazie tej substancji. Wszystkie produkty z linii POLIGLIQ-T to środki w pełni kompostowalne, które możesz łatwo zmieszać z wodą i alkoholami w różnych proporcjach oraz utrzymać ich stabilność chemiczną w rozległym zakresie pH. Koncentraty te pozwalają na utrzymanie nawilżenia powierzchni, nie wytwarzając przy tym nadmiaru piany oraz niwelując ryzyko wytrącania się osadów zawierających związki jonowe.

Wysoka jakość i zróżnicowane właściwości

Oferowana przez nas poligliceryna powstaje przy minimalnym udziale produktów ubocznych, a także nie zawiera żadnych substancji odzwierzęcych. Wszystkie produkty cechują się sporą czystością chemiczną i są w pełni bezpieczne dla środowiska naturalnego. Właściwości naszych koncentratów pozwalają na wykorzystanie ich w formie związków powierzchniowo-czynnych czy plasyfikatorów tworzyw sztucznych, a także ich prekursorów syntezowych. Oferujemy bardzo dobre jakościowo związki polimerowe, które powstają przy udziale innowacyjnych technologii. Poszczególne wyroby z linii POLIGLIQ-T mają wysoką wartość użytkową, spełniając przy tym najważniejsze potrzeby klientów. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, a także kontaktu i zadawania pytań o parametry, składniki czy inne informacje dotyczące poligliceryny.

Copyright © 2021 QMERIC sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Czarna strzałka