Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie?

Skontaktuj się z nami! arrowRight

Dołącz do nas

Logo Facebook Logo LinkedIn

Dowiedz się wiecej o nas i co kryje się za „Q”.

Składanie zamówień? Realizacja dostaw? Odpowiedzi na najczęstsze pytania.

Informacje na temat otrzymanych funduszy unijnych.

Zapoznaj się z aktualnymi ofertami pracy i dołącz do naszego zespołu.

Poznaj naszą linię produktową

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Triglycerol

Triglycerol to rozpuszczalny w wodzie oligmer, który łącznie składa się z trzech jednostek gliceryny. Pod względem fizycznym substancja ta ma formę przezroczystej cieczy o żółtym zabarwieniu. W porównaniu z gliceryną jest bardziej lepką substancją, która charakteryzuje się ponadto specyficznymi właściwościami, takimi jak silna hydrofilowość i higroskopijność. Takie cechy sprawiają, że doskonale sprawdza się na etapie produkcji i obróbki wielu produktów.

Spis treści:
Charakterystyka
Unikalne właściwości
Kompleksowe możliwości wykorzystania
Dlaczego warto?
Wysoka jakość i uniwersalność
Oferta QMERIC

Czym charakteryzuje się triglycerol?

Triglycerol jest substancją, która funkcjonuje również pod innymi nazwami. Określa się ją również jako polyglyceryl 3, triglycerine czy triglycerin. Jednym z produktów zawierających ten składnik jest POLIGLIQ-T 3, należący do serii POLIGLIQ-T naszej firmy QMERIC. Substancja przygotowana w naszych laboratoriach działa przede wszystkim jako środek konsystencjotwórczy oraz humektant, który wykazuje właściwości nawilżające. POLIGLIQ-T 3 oferujemy w formie roztworu wodnego, którego mieszanina zawiera izomery oligogliceroli w 60-65% i liczbie hydroksylowej od 1150 do 1300 mg/g.

Unikalne właściwości

POLIGLIQ-T 3 zawierający polyglyceryl 3 to degradowalny poliol, który powstał z myślą o zachowaniu rozwiązań bezpiecznych dla środowiska naturalnego oraz przy użyciu nowoczesnych metod. Oferowany przez nas produkt ma postać koncentratu, który jest łatwy w dozowaniu i szybko miesza się z wodą lub rozpuszczalnikami. Jego charakterystyczne właściwości sprawiają, że z powodzeniem działa jako związek powierzchniowo-czynny, emulgator oraz plastyfikator lub syntezowy prekursor tworzyw sztucznych. Zawartość związków cyklicznych jest niewielka, co pozytywnie wpływa na możliwości użytkowe produktu. POLIGLIQ-T 3 można mieszać z alkoholami C1-C3 i wodą w każdym stosunku. Nie bez znaczenia pozostaje pełna kompostowalność, a także optymalna stabilność chemiczna w szerokim zakresie pH. Środek ten zapewnia dobrą zwilżalność powierzchni i nie tworzy nadmiernej piany, niwelując przy tym ryzyko strącania osadów ze związkami jonowymi. Jego produkcja odbywa się bez wykorzystania substancji odzwierzęcych i toksycznych.

Praca nad substancjami chemicznymi

Kompleksowe możliwości wykorzystania

Oferowany przez nas produkt zawierający triglycerin można wykorzystać do otrzymywania koncentratów substancji działających powierzchniowo-czynnie. Doskonale sprawdza się jako plastyfikator sypkich mieszanek, stabilizator, emulgator czy komplekson aktywny substancji czynnej. POLIGLIQ-T 3 zawiera polyglyceryl 3 w formie, która idealnie sprawdza się w wielu branżach. Substancja ta z powodzeniem wykorzystywana jest w przemyśle chemicznym, np. na etapie wytwarzania emalii, silikonów, smarów, klejów, olejów i lakierów. Środek można zastosować też w branży nawozowej, np. do produkcji nawozów płynnych i koncentratów nawozowych. Triglycerin w takiej postaci spełnia ponadto potrzeby przemysłu materiałów polimerowych, np. jako substancja zabezpieczająca superabsorbenty polimerowe przed pyleniem czy ułatwiająca rozdzielanie form wtryskowych.

Dlaczego warto wybrać triglycerol w formie produktu POLIGLIQ-T 3?

Triglycerol obecny w produkcie POLIGLIQ-T 3 naszej firmy QMERIC jest bardzo dobrym regulatorem lepkości, skutecznym nośnikiem substancji aktywnej i uniwersalnym promotorem przejścia w mieszaninach W/O. Ze względu na działanie zmiękczające, wygładzające i nawilżające z powodzeniem sprawdza się w mieszaninach formujących pasty i żele w zastosowaniach technicznych oraz emulsjach. Unikalna zdolność do wytwarzania hydroksokompleksów sprawia, że produkt ten znacząco ułatwia transmisję jonów metali biologicznie aktywnych tzw. „biopierwiastków”. Dużą zaletą jest też łatwość tworzenia kompleksów z jonami litowców.

Wysoka jakość i uniwersalność

POLIGLIQ-T 3 z polimerem triglycerine to wysokojakościowy środek, który przyczynia się do zminimalizowania napięcia powierzchniowego, redukcji dodatków niejonowych w produktach oraz usprawnia rozlewność układów polarnych. Za jego pomocą można obniżyć lepkość, a jednocześnie uniknąć pozostawienia tłustego filmu. Nasz wyrób stabilizuje związki o pochodzeniu naturalnym, tworzy solidną barierę przeciwmrozową oraz poprawia płynność koncentratów.

Oferta QMERIC

Nasze produkty są kierowane do klientów funkcjonujących w różnych branżach, którzy poszukują solidnych i uniwersalnych rozwiązań. Wszystkie wyroby z serii POLIGLIQ-T polecamy przedstawicielom działów dostaw, zaopatrzenia, chemicznych oraz laboratoriów. Zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego na naszej stronie internetowej, za którego pośrednictwem możemy udzielić wielu informacji o naszych produktach. Nasza firma może ze szczegółami przedstawić czystość i skład, a także dostarczyć karty charakterystyki. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą QMERIC, gdzie oferujemy również POLIGLIQ-T 4 i POLIGLIQ-T 2 .

Copyright © 2021 QMERIC sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Czarna strzałka