Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie?

Skontaktuj się z nami! arrowRight

Dołącz do nas

Logo Facebook Logo LinkedIn

Dowiedz się wiecej o nas i co kryje się za „Q”.

Składanie zamówień? Realizacja dostaw? Odpowiedzi na najczęstsze pytania.

Informacje na temat otrzymanych funduszy unijnych.

Zapoznaj się z aktualnymi ofertami pracy i dołącz do naszego zespołu.

Poznaj naszą linię produktową

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Napisz zadzwoń

Triglycerol

Triglycerol to rozpuszczalny w wodzie oligmer, który łącznie składa się z trzech jednostek gliceryny. Pod względem fizycznym substancja ta ma formę przezroczystej cieczy o żółtym zabarwieniu. W porównaniu z gliceryną jest bardziej lepką substancją, która charakteryzuje się ponadto specyficznymi właściwościami, takimi jak silna hydrofilowość i higroskopijność. Takie cechy sprawiają, że doskonale sprawdza się na etapie produkcji i obróbki wielu produktów.

Spis treści:
Charakterystyka
Unikalne właściwości
Kompleksowe możliwości wykorzystania
Dlaczego warto?
Wysoka jakość i uniwersalność
Oferta QMERIC

Czym charakteryzuje się triglycerol?

Triglycerol jest substancją, która funkcjonuje również pod innymi nazwami. Określa się ją również jako polyglyceryl 3, triglycerine czy triglycerin. Jednym z produktów zawierających ten składnik jest POLIGLIQ-T 3, należący do serii POLIGLIQ-T naszej firmy QMERIC. Substancja przygotowana w naszych laboratoriach działa przede wszystkim jako środek konsystencjotwórczy oraz humektant, który wykazuje właściwości nawilżające. POLIGLIQ-T 3 oferujemy w formie roztworu wodnego, którego mieszanina zawiera izomery oligogliceroli w 60-65% i liczbie hydroksylowej od 1150 do 1300 mg/g.

Unikalne właściwości

POLIGLIQ-T 3 zawierający polyglyceryl 3 to degradowalny poliol, który powstał z myślą o zachowaniu rozwiązań bezpiecznych dla środowiska naturalnego oraz przy użyciu nowoczesnych metod. Oferowany przez nas produkt ma postać koncentratu, który jest łatwy w dozowaniu i szybko miesza się z wodą lub rozpuszczalnikami. Jego charakterystyczne właściwości sprawiają, że z powodzeniem działa jako związek powierzchniowo-czynny, emulgator oraz plastyfikator lub syntezowy prekursor tworzyw sztucznych. Zawartość związków cyklicznych jest niewielka, co pozytywnie wpływa na możliwości użytkowe produktu. POLIGLIQ-T 3 można mieszać z alkoholami C1-C3 i wodą w każdym stosunku. Nie bez znaczenia pozostaje pełna kompostowalność, a także optymalna stabilność chemiczna w szerokim zakresie pH. Środek ten zapewnia dobrą zwilżalność powierzchni i nie tworzy nadmiernej piany, niwelując przy tym ryzyko strącania osadów ze związkami jonowymi. Jego produkcja odbywa się bez wykorzystania substancji odzwierzęcych i toksycznych.

Praca nad substancjami chemicznymi

Kompleksowe możliwości wykorzystania

Oferowany przez nas produkt zawierający triglycerin można wykorzystać do otrzymywania koncentratów substancji działających powierzchniowo-czynnie. Doskonale sprawdza się jako plastyfikator sypkich mieszanek, stabilizator, emulgator czy komplekson aktywny substancji czynnej. POLIGLIQ-T 3 zawiera polyglyceryl 3 w formie, która idealnie sprawdza się w wielu branżach. Substancja ta z powodzeniem wykorzystywana jest w przemyśle chemicznym, np. na etapie wytwarzania emalii, silikonów, smarów, klejów, olejów i lakierów. Środek można zastosować też w branży nawozowej, np. do produkcji nawozów płynnych i koncentratów nawozowych. Triglycerin w takiej postaci spełnia ponadto potrzeby przemysłu materiałów polimerowych, np. jako substancja zabezpieczająca superabsorbenty polimerowe przed pyleniem czy ułatwiająca rozdzielanie form wtryskowych.

Dlaczego warto wybrać triglycerol w formie produktu POLIGLIQ-T 3?

Triglycerol obecny w produkcie POLIGLIQ-T 3 naszej firmy QMERIC jest bardzo dobrym regulatorem lepkości, skutecznym nośnikiem substancji aktywnej i uniwersalnym promotorem przejścia w mieszaninach W/O. Ze względu na działanie zmiękczające, wygładzające i nawilżające z powodzeniem sprawdza się w mieszaninach formujących pasty i żele w zastosowaniach technicznych oraz emulsjach. Unikalna zdolność do wytwarzania hydroksokompleksów sprawia, że produkt ten znacząco ułatwia transmisję jonów metali biologicznie aktywnych tzw. „biopierwiastków”. Dużą zaletą jest też łatwość tworzenia kompleksów z jonami litowców.

Wysoka jakość i uniwersalność

POLIGLIQ-T 3 z polimerem triglycerine to wysokojakościowy środek, który przyczynia się do zminimalizowania napięcia powierzchniowego, redukcji dodatków niejonowych w produktach oraz usprawnia rozlewność układów polarnych. Za jego pomocą można obniżyć lepkość, a jednocześnie uniknąć pozostawienia tłustego filmu. Nasz wyrób stabilizuje związki o pochodzeniu naturalnym, tworzy solidną barierę przeciwmrozową oraz poprawia płynność koncentratów.

Oferta QMERIC

Nasze produkty są kierowane do klientów funkcjonujących w różnych branżach, którzy poszukują solidnych i uniwersalnych rozwiązań. Wszystkie wyroby z serii POLIGLIQ-T polecamy przedstawicielom działów dostaw, zaopatrzenia, chemicznych oraz laboratoriów. Zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego na naszej stronie internetowej, za którego pośrednictwem możemy udzielić wielu informacji o naszych produktach. Nasza firma może ze szczegółami przedstawić czystość i skład, a także dostarczyć karty charakterystyki. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą QMERIC, gdzie oferujemy również POLIGLIQ-T 4 i POLIGLIQ-T 2 .

Copyright © 2021 QMERIC sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Czarna strzałka