Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie?

Skontaktuj się z nami! arrowRight

Dołącz do nas

Logo Facebook Logo LinkedIn

Dowiedz się wiecej o nas i co kryje się za „Q”.

Składanie zamówień? Realizacja dostaw? Odpowiedzi na najczęstsze pytania.

Informacje na temat otrzymanych funduszy unijnych.

Zapoznaj się z aktualnymi ofertami pracy i dołącz do naszego zespołu.

Poznaj naszą linię produktową

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Napisz zadzwoń

Diglycerol – właściwości i zastosowania substancji

Diglycerol jest higroskopijnym, lepkim i ciekłym polihydroksyeterem, otrzymywanym poprzez odwodnienie glicerolu. Substancja posiada niższą od glicerolu liczbę hydroksylową, co zmniejsza jej reaktywność/podatność na utlenianie. Po za niższa reaktywnością, czyli większą stabilnością składnik ten wyróżnia się jednocześnie wyższą masą cząsteczkową, lepkością i mniejszą lotnością od glicerolu. Ze względu na bardzo dobrą rozpuszczalność w wodzie znajduje on zastosowanie w wytwarzaniu wielu produktów.

Spis treści:
Zastosowanie
Produkty z linii POLIGLIQ-T
POLIGLIQ-T 2
Zasady działania
Nasza oferta

Jak wykorzystać diglycerol i gdzie można go odnaleźć?

Diglycerol składa się łącznie z dwóch cząsteczek glicerolu, połączonych ze sobą wiązaniem eterowym. Pod względem konsystencji ma on postać lepkiej i przezroczystej cieczy, która wyróżnia się unikatowymi właściwościami. Obecnie wiele powszechnie stosowanych produktów wymaga odpowiedniego łączenia ze sobą różnych związków i cząsteczek, przez co w ich produkcji konieczne jest zastosowanie substancji o odpowiednio dużej liczbie rozgałęzień. Takie właściwości posiada poligliceryna, którą w składzie nowoczesnych produktów z linii POLIGLIQ-T oferuje nasza firma QMERIC.

POLIGLIQ-T 2

Diglycerol występuje w naszym produkcie POLIGLIQ-T 2, który ma formę roztworu wodnego. Jego skład bazuje na mieszaninie zbudowanej w 60-65% z izomerów oligogliceroli, a ich liczba hydroksylowa wynosi od 1350 do 1450 mg/g. Produkt ten wykorzystać można do tworzenia różnych środków powierzchniowo-czynnych, w których działa on jako plastyfikator mieszanek sypkich. POLIGLIQ-T 2 może również funkcjonować jako plastyfikator dla polialkoholu winylowego (PVA) czy skrobi kukurydzianej, używanych w ulegających biodegradacji foliach. Ze względu na wysoką jakość POLIGLIQ-T 2 sprawdza się w wielu branżach. W przemyśle chemicznym może być używany do produkcji lakierów, farb, emalii, smarów, olejów czy impregnatów. W przemyśle nawozowym wykorzystywany jest do wytwarzania koncentratów nawozowych i nawozów płynnych, a także do granulacji. Substancję można też zastosować w produkcji materiałów silikonowych i gumowych, przede wszystkim w formie separatora materiałów gumowych i folii przeciw sklejaniu. W gotowym produkcie POLIGLIQ-T 2 działa jako humektant, który wykazuje właściwości nawilżające i higroskopijne. W mieszaninach typu W/O służy także jako regulator lepkości.

Diglycerol w laboratorium

Właściwości produktu

POLIGLIQ-T 2 to degradowalne poliole, otrzymywane poprzez wykorzystanie rozwiązań przyjaznych naturalnemu środowisku. Produkt ten jest dostępny w formie łatwego w użyciu i dozowaniu koncentratu, który da się bez problemu rozcieńczyć z wodą i polarnymi rozpuszczalnikami. POLIGLIQ-T 2 wyróżnia się właściwościami przeciwpieniącymi, zapobiega pyleniu oraz działa antystatycznie. Dodatkową zaletą produktu jest niewielka zawartość związków cyklicznych. Produkt ten jest w pełni kompostowalny i biodegradowalny, a z wodą i alkoholami od C1 do C3 może być mieszany w każdym stosunku. Charakteryzuje się wysoką stabilnością chemiczną w dużym zakresie pH, zapewniając właściwe zwilżenie powierzchni. Nie tworzy przy tym nadmiernej piany i nie strąca osadów ze związkami jonowymi. W procesie jego powstawania nie są wykorzystywane żadne substancje toksyczne i odzwierzęce, a ilość produktów ubocznych jest znacząco ograniczona. Mimo naturalnego pochodzenia POLIGLIQ-T 2 cechuje się wysoką jakością użytkową.

Jak działa diglycerol?

Diglycerol zmniejsza napięcie powierzchniowe, dzięki czemu zwiększa zwilżalność. Najlepiej sprawdza się w przypadku mieszanin formujących żele lub pasty do zastosowań technicznych, w emulsyjnych układach typu W/O/W. Oferowana przez nas substancja wyróżnia się wysokim poziomem bezpieczeństwa użytkowania, ze względu na niepalność i nietoksyczność. W środowisku nieutleniającym oraz przy pH od 1 do 14 składnik zachowuje pełną trwałość chemiczną. Zastosowanie produktu POLIGLIQ-T 2 ogranicza udział niejonowych dodatków, a tym samym obniża napięcie powierzchniowe oraz podnosi rozlewność układów polarnych. Wszystko to przekłada się na lepsze nawilżenie powierzchni, poprawę płynięcia wyrobu, obniżenie lepkości, wyeliminowanie tłustego filmu oraz ustabilizowanie substancji aktywnych. Nasz produkt pakowany jest w wiadra wykonane z polipropylenu o wadze od 1 do 25 kg, a także beczki ważące 260 kg i paletopojemniki o wadze 1250 kg.

Nasza oferta

Nasza oferta kierowana jest do firm z wielu branż, które poszukują wysokiej jakości produktów chemicznych. Zachęcamy do zadawania pytań, na które chętnie udzielimy szczegółowych odpowiedzi. Jesteśmy w stanie przesłać kartę charakterystyki każdego produktu i przedstawić wiele informacji na temat czystości oraz składu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą QMERIC.

Copyright © 2021 QMERIC sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Czarna strzałka