Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie?

Skontaktuj się z nami! arrowRight

Dołącz do nas

Logo Facebook Logo LinkedIn

Dowiedz się wiecej o nas i co kryje się za „Q”.

Składanie zamówień? Realizacja dostaw? Odpowiedzi na najczęstsze pytania.

Informacje na temat otrzymanych funduszy unijnych.

Zapoznaj się z aktualnymi ofertami pracy i dołącz do naszego zespołu.

Poznaj naszą linię produktową

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Napisz zadzwoń

Polyglyceryl 3

Polyglyceryl 3 jest polimerem rozpuszczalnym w wodzie, zbudowanym łącznie z trzech jednostek gliceryny. Substancja ta ma postać żółtawej cieczy o przezroczystej strukturze, która w zestawieniu z gliceryną jest bardziej lepiąca. Do jej specyficznych właściwości zaliczyć można silną higroskopijność oraz hydrofilowość. Unikalne cechy sprawiają, że substancja ta znajduje obecnie zastosowanie przy wytwarzaniu wielu różnych produktów.

Spis treści:
Czym jest?
POLIGLIQ-T 3
Możliwości zastosowania produktu
Do czego można wykorzystać?
Zalety i korzyści
Nasza oferta

Czym jest polyglyceryl 3?

Polyglyceryl 3 to substancja znana również pod innymi nazwami, takimi jak triglycerol, trigylcerin, triglycerine czy diglyceryl glycerol ether. W ofercie naszej firmy QMERIC jest ona wykorzystana w produkcie POLIGLIQ-T 3, należącym do linii POLIGLIQ-T. Opracowany w naszych laboratoriach środek jest substancją konsystencjotwórczą i humektantem działającym nawilżająco oraz higroskopijnie. POLIGLIQ-T 3 ma postać roztworu wodnego, którego mieszanina izomerów oligogliceroli stanowi 60-65% przy liczbie hydroksylowej w zakresie od 1150 do 1300 mg/g.

POLIGLIQ-T 3

POLIGLIQ-T 3 jest degradowanym poliolem, opracowanym przy wykorzystaniu innowacyjnych i bezpiecznych dla naturalnego środowiska rozwiązań. Produkt ten zawiera triglycerol i ma formę prostego w użyciu, łatwego w dozowaniu oraz szybkiego do rozcieńczenia z wodą i rozpuszczalnikami polarnymi. Z uwagi na specyficzne właściwości sprawdza się w formie emulgatora, związku powierzchniowo-czynnego oraz plastyfikatora tworzyw sztucznych lub ich syntezowego prekursora. Niska zawartość związków cyklicznych dodatkowo wpływa korzystnie na możliwości produktu. POLIGLIQ-T 3 jest w pełni kompostowalny, a także mieszalny z niskolotnymi alkoholami oraz wodą w dowolnym stosunku. Do jego zalet należy wysoka stabilność chemiczna w rozległym zakresie pH, brak tworzenia nadmiernej piany, możliwość efektywnego zwilżenia powierzchni oraz brak strącania osadów ze związkami jonowymi. Na etapie produkcji nie zostały wykorzystane żadne substancje toksyczne i odzwierzęce, a sam proces generuje niewiele produktów ubocznych.

Możliwości wykorzystania produktu

POLIGLIQ-T 3 znajduje zastosowanie w otrzymywaniu koncentratów środków o działaniu powierzchniowo-czynnym, a także zapobiega pyleniu oraz spełnia funkcję plastyfikatora mieszanek sypkich, emulgatora i stabilizatora na etapie produkcji farb i lakierów czy aktywnego kompleksonu substancji czynnej. Z uwagi na wysoką jakość produkcyjną oraz specyficzne właściwości triglycerol w takiej formie można wykorzystać w wielu branżach. Doskonale sprawdza się w przemyśle chemicznym przy wytwarzaniu farb, klejów, emulsji, smarów, silikonów, lakierów czy olejów, a także przemyśle nawozowym na etapie powstawania koncentratów nawozowych i nawozów płynnych. POLIGLIQ-T 3 można też zastosować w przemyśle materiałów polimerowych, czyli substancji usprawniających rozdzielanie form wtryskowych czy chroniących superabsorbenty polimerowe przed pyleniem.

Produkty laboratoryjne

Do czego można wykorzystać polyglycerol 3?

Polyglycerol 3 z powodzeniem można zastosować w mieszaninach typu W/O, gdzie będzie działał jako wydajny regulator lepkości, skuteczny promotor przejścia czy efektywny nośnik substancji aktywnej. Substancja ta działa nawilżająco, wygładzająco i zmiękczająco, przez co rekomendowana jest różnego rodzaju mieszaninom formującym żele i pasty do zastosowań technicznych czy emulsji W/O/W. Cechą charakterystyczną jest zdolność do tworzenia hydroksokompleksów, co ułatwia transmisję jonów aktywnych biologicznie metali – czyli tzw. biopierwiastków. Nie bez znaczenia pozostaje możliwość tworzenia kompleksów z jonami litowców.

Zalety i korzyści

POLIGLIQ-T 3 to produkt wysokiej jakości, którego zastosowanie może poprawić rozlewność układów polarnych, zminimalizować napięcie powierzchniowe oraz zredukować udział dodatków niejonowych w produkcie. Substancja ta obniża lepkość i nie pozostawia po sobie tłustego filmu, a przy tym tworzy efektywną barierę antymrozową, stabilizuje związki pochodzenia naturalnego oraz poprawia płynięcie koncentratów. Produkt ten jest pakowany w specjalne wiadra z polipropylenu, które zawierają 1 kg lub 24 kg gotowego produktu. Oferujemy też beczki 260 kilogramowe oraz paletopojemniki o pojemności aż 1250 kg.

Nasza oferta

Nasza oferta kierowana jest do firm działających w różnych branżach, zainteresowanych inwestycją w wysokojakościowe produkty o ogromnych możliwościach użytkowych. Nasze wyroby oferujemy pracownikom działów chemicznych, dostaw, zaopatrzenia oraz laboratoriów. Szczegółowych informacji na temat poszczególnych produktów możemy udzielić za pomocą zamieszczonego na naszej stronie www formularza kontaktowego. Jesteśmy też w stanie dostarczyć karty charakterystyki oraz kompleksowo omówić skład i czystość. Zachęcamy do nawiązania kontaktu z QMERIC oraz zapoznania się z naszą ofertą, gdzie oferujemy również produkty takie, jak POLIGLIQ-T 4 i POLIGLIQ-T 2.

Copyright © 2021 QMERIC sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Czarna strzałka