Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie?

Skontaktuj się z nami! arrowRight

Dołącz do nas

Logo Facebook Logo LinkedIn

Dowiedz się wiecej o nas i co kryje się za „Q”.

Składanie zamówień? Realizacja dostaw? Odpowiedzi na najczęstsze pytania.

Informacje na temat otrzymanych funduszy unijnych.

Zapoznaj się z aktualnymi ofertami pracy i dołącz do naszego zespołu.

Poznaj naszą linię produktową

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Napisz zadzwoń

Polyglycerin 4

Polyglycerin 4 jest czteroglicerolowym eterem, będącym syntetyczną pochodną polieterolową. Substancja ta składa się z czterech jednostek glicerolu, a jej otrzymywanie odbywa się przy polimeryzacji czystego glicerolu roślinnego. Produkty zawierające ten składnik wykorzystywane są w wielu branżach ze względu na unikalne właściwości.

Spis treści:
Charakterystyka
Kompleksowe możliwości wykorzystania
Właściwości i cechy użytkowe
Dlaczego warto?
Zalety i korzyści
Nasza oferta

Czym jest polyglycerin 4?

Polyglycerin 4 znany jest również jako tetraglycerol, tetraglycerine oraz tetraglycerin. Substancja ta występuje w oferowanym przez QMERIC produkcie z linii POLIGLIQ-T, a konkretnie POLIGLIQ-T 4. W takiej formie ma on postać roztworu wodnego, zawierającego 60-65% mieszaniny izomerów oligogliceroli o hydroksylowej liczbie 1050-1100 mg/g. Produkt ten działa konsystencjotwórczo i może być używany do uzyskiwania koncentratów o działaniu powierzchniowo-czynnym, a także w postaci plastyfikatora mieszanek sypkich. POLIGLIQ-T 4 zapobiega pyleniu oraz posiada cechy stabilizatora i emulgatora, będąc zarazem środkiem pochłaniającym wilgoć i aktywnym kompleksonem naturalnych związków.

Kompleksowe możliwości wykorzystania

POLIGLIQ-T 4 to produkt o specyficznych właściwościach, który dzięki zastosowaniu tetraglycerolu znajduje zastosowanie w licznych segmentach przemysłowych. Z powodzeniem sprawdza się w przemyśle chemicznym, na etapie produkcji emalii, lakierów, farb, smarów, olejów, impregnatów i silikonów. Substancja ta może być wykorzystywana również w przemyśle nawozowym, np. do wytwarzania koncentratów nawozowych i nawozów płynnych. POLIGLIQ-T 4 jest też rozwiązaniem sprawdzającym się w przetwórstwie materiałów polimerowych, gdzie służy jako stabilizator faz wodnych, plastyfikator żywic jonowymiennych czy separator form w procesach polimeryzacji suspensyjnej lub emulsyjnej. Produkt ten znajduje ponadto zastosowanie w przemyśle materiałów ceramicznych, jako plastyfikatory i substancje porotwórcze mas ceramicznych, czy ceramiczno-budowlanych.

Właściwości i cechy użytkowe

POLIGLIQ-T 4 to substancja konsystencjotwórcza, która w mieszaninach typu W/O jest stosowana jako regulator lepkości oraz nośnik substancji aktywnej. Produkt ten posiada unikalne cechy użytkowe, pozwalające na zastosowanie go w celach wygładzających i zmiękczających. Substancję można wykorzystać np. w mieszaninach formujących past, żele i emulsje W/O/W. Do jej zalet należy biodegradowalność i kompostowalność, a także bezpieczeństwo użytkowe wynikające z niepalności i nietoksyczności. POLIGLIQ-T 4 zachowuje trwałość chemiczną w nieutleniającym środowisku, a także w przy pH na poziomie od 1 do 14. Produkt może być całkowicie mieszany z wodą oraz rozpuszczany w alkoholach. Substancja cechuje się unikalną zdolnością do tworzenia hydroksokompleksów. Nie bez znaczenia pozostają właściwości pozwalające na tworzenie kompleksów z jonami litowców.

Chemia w probówkach

Dlaczego warto wybrać polyglycerin 4?

Polyglycerin 4 w formie produktu POLIGLIQ-T 4 może znacząco zmniejszyć objętość gotowych wyrobów, a także ograniczyć w nich udział dodatków niejonowych. Substancja ta wpływa korzystnie na smarowność i rozlewność, nie pozostawiając przy tym tłustego filmu oraz efektywnie stabilizując składniki aktywne. Oferowany przez nas produkt jest pakowany w polipropylenowe wiadra o pojemności 1 kg lub 25 kg, a także beczki 260 kg oraz paletopojemniki mieszczące 1250 kg. Na etapie jego wytwarzania znacząco ograniczone zostały produkty uboczne, a sam proces odbywa się bez wykorzystania składników pochodzenia zwierzęcego lub wykazującego działanie toksyczne. Wszystko to przekłada się na najwyższą jakość użytkową.

Zalety i korzyści

Podobnie jak inne produkty z serii POLIGLIQ-T 4 jest degradowalnym poliolem. Substancja ta została opracowana z wykorzystaniem rozwiązań przyjaznych dla naturalnego środowiska, dzięki czemu spełnia wymagania odbiorców z wielu branż. Produkt ma postać przystępnego w zastosowaniu koncentratu, który można łatwo dozować i bez trudu rozcieńczyć z wodą czy polarnymi rozpuszczalnikami. Na właściwości dodatkowo korzystnie wpływa niewielka zawartość związków cyklicznych, a także wysoka stabilność chemiczna w rozległym zakresie pH. Produkt zapewnia optymalne zwilżenie powierzchni, a przy tym nie tworzy nadmiernej piany i nie strąca osadów ze związkami jonowymi.

Nasza oferta

Produkty QMERIC z linii POLIGLIQ-T, w tym również POLIGLIQ-T 3 i POLIGLIQ-T 2 kierowane są do przedsiębiorstw funkcjonujących w różnych branżach, których działy chemiczne, dostawcze, zaopatrujące oraz laboratoryjne poszukują najlepszych jakościowo produktów o bogatych możliwościach i wysokiej jakości. Na wszelkie pytania dotyczące poszczególnych środków chętnie udzielimy szczegółowej odpowiedzi, dlatego zapraszamy do nawiązania kontaktu za pomocą formularza na stronie internetowej. W razie potrzeby możemy przedstawić kompleksowe dane na temat składu i czystości produktów oraz przesłać ich karty charakterystyki. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Copyright © 2021 QMERIC sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Czarna strzałka