Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie?

Skontaktuj się z nami! arrowRight

Dołącz do nas

Logo Facebook Logo LinkedIn

Dowiedz się wiecej o nas i co kryje się za „Q”.

Składanie zamówień? Realizacja dostaw? Odpowiedzi na najczęstsze pytania.

Informacje na temat otrzymanych funduszy unijnych.

Zapoznaj się z aktualnymi ofertami pracy i dołącz do naszego zespołu.

Poznaj naszą linię produktową

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Napisz zadzwoń

Produkcja polimerów

Produkcja polimerów polega na wytwarzaniu specjalnych związków chemicznych, które mają bardzo szerokie zastosowanie w wielu branżach. Ich cechą charakterystyczną jest budowa złożona z wielu drobnych grup atomowych. Wytwarzanie takich związków może się odbywać zarówno poprzez polimeryzację czy polikondensację, jak i w wyniku modyfikacji chemicznej innych polimerów. Ich produkcja pozwala na uzyskanie różnego rodzaju tworzyw sztucznych wykorzystywanych następnie w licznych procesach przemysłowych czy przetwórczych.

Spis treści:
W jakich celach jest przeprowadzana?
Możliwości wykorzystania związków polimerowych
Procesy technologiczne
Jak wygląda produkcja?
Kompleksowe zastosowanie
Podstawowe właściwości

W jakich celach przeprowadzana jest produkcja polimerów?

Produkcja polimerów jest obecnie realizowana na potrzeby wielu branż. Zapotrzebowanie na związki tego typu wynika przede wszystkim z ich specyficznych właściwości, takich jak lekkość, wytrzymałość chemiczna oraz plastyczność pozwalająca na ich praktycznie dowolne kształtowanie. Nasza firma QMERIC zajmuje się dostarczaniem specjalistycznych związków polimerowych, które powstają przy wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Produkty z serii POLIGLIQ-T to wysokiej jakości poliole degradowalne. Do ich zalet zaliczyć można dużą funkcjonalność użytkową, a także bezpieczeństwo dla środowiska naturalnego.

Możliwości wykorzystania związków polimerowych

Polimery znajdują obecnie zastosowanie w bardzo wielu gałęziach przemysłu, a także licznych dziedzinach codziennego życia. Obszary wykorzystania tych związków dotyczą przede wszystkim uzyskiwanych za ich pomocą tworzyw sztucznych. Z powodzeniem sprawdzają się w przemyśle chemicznym i nawozowym, medycynie, kosmetyce czy meblarstwie, a także w sprzętach gospodarstwa domowego, elektronice i elektrotechnice oraz produkcji opakowań. Polimery są też używane do wytwarzania elementów aparatury i części maszyn, komponentów motoryzacyjnych oraz w budownictwie – zwłaszcza jako materiały uszczelniające i termoizolacyjne, okładziny i wykładziny, kleje, lakiery i środki malarskie czy różnego rodzaju płyty lub folie.

Ciemne szkło laboratoryjne

Procesy technologiczne

Proekologiczne podejście do produkcji sprawia, że nasze produkty w znacznym stopniu przyczyniają się do spełniania celów unijnych w zakresie ponoszenia neutralności klimatycznej. Aby to osiągnąć, wytwarzamy polimery w bezpiecznych warunkach oraz uwzględniamy przy tym odpowiednie rozwiązania technologiczne. Wszystkie procesy muszą być realizowane z udziałem wykwalifikowanych naukowców, inżynierów i innych specjalistów. Istotnym czynnikiem wpływającym na potrzebę sięgania po naturalne związki jest też potrzeba ograniczenia używanych zasobów energetycznych, niezbędnych do wyprodukowania substancji spełniających konkretne wymagania i parametry. Z tego względu w naszej firmie QMERIC korzystamy z takich procesów technologicznych, które są najbardziej wydajne i przy tym podparte solidnym zapleczem naukowym.

Jak wygląda produkcja polimerów w naszej firmie?

Produkcja polimerów w naszej firmie QMERIC odbywa się w taki sposób, aby gotowe wyroby cechowały się wysoką funkcjonalnością i jednocześnie pozostawały neutralne dla środowiska naturalnego. Produkty należące do linii POLIGLIQ-T to specjalistyczne emulgatory i stabilizatory, które mają formę degradowalnych polioli bazujących na oligoeterolach. Do ich produkcji używamy jedynie związków faktycznie występujących w naturze, nie stwarzając przy tym zagrożenia dla ograniczenia dostępnych zasobów. Produkty z serii POLIGLIQ-T nie zawierają w sobie żadnych związków o właściwościach toksycznych, a także substancji pochodzenia zwierzęcego.

Kompleksowe zastosowanie

Substancje te mają szerokie zastosowanie. Mogą być wykorzystywane do wytwarzania środków ochrony roślin, farb, lakierów, emalii, impregnatów, olejów, smarów, mieszanin formujących żele lub pasty czy płynów sanitarnych, szczelinowych lub chłodzących. Właściwości naszych polimerów sprawiają, że z powodzeniem nadają się do użycia jako prekursory syntezowe tworzyw sztucznych, granulatory, plastyfikatory mieszanek sypkich lub mas ceramicznych, produkty emulsyjne czy środki powierzchniowo – czynne. Produkty te znajdują też zastosowanie w przetwórstwie materiałów polimerowych, stabilizatorach wodnych faz rozpraszających w emulsyjnej polimeryzacji, produkcji folii na bazie skrobi ulegających biodegradacji czy różnego rodzaj kompozycjach termoplastycznych.

Podstawowe właściwości

W serii POLIGLIQ-T dostępne są produkty, takie jak POLIGLIQ-T 2, POLIGLIQ-T 3 i POLIGLIQ-T 4, czyli surowce chemiczne w postaci specjalnych koncentratów, które wyróżnia prostota dozowania i wyjątkowa łatwość użycia. Produkty te charakteryzują się też optymalną podatnością na rozcieńczanie z rozpuszczalnikami polarnymi oraz wodą. Niemałą zaletą pozostaje niska zawartość związków cyklicznych, która korzystnie wpływa na finalne właściwości. Zapraszamy do współpracy z QMERIC i nawiązania kontaktu za pomocą formularza kontaktowego na naszej stronie. Jesteśmy w stanie kompleksowo przedstawić właściwości, skład i charakterystykę produktów, a także udzielić odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące oferty.

Copyright © 2021 QMERIC sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Czarna strzałka