Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie?

Skontaktuj się z nami! arrowRight

Dołącz do nas

Logo Facebook Logo LinkedIn

Dowiedz się wiecej o nas i co kryje się za „Q”.

Składanie zamówień? Realizacja dostaw? Odpowiedzi na najczęstsze pytania.

Informacje na temat otrzymanych funduszy unijnych.

Zapoznaj się z aktualnymi ofertami pracy i dołącz do naszego zespołu.

Poznaj naszą linię produktową

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Napisz zadzwoń

Zastosowanie diglicerinu

Diglicerin okazuje się dobrym surowcem przy produkcji wielu różnych produktów opartych o mieszaniny wodne. Substancja ta jest ciekła i charakteryzuje się podwyższoną lepkością , a na jej budowę składają się dwie cząsteczki gliceryny. W porównaniu z glicerolem posiada niższy współczynnik wchłaniania wilgoci spowodowany posiadaniem mniejszej liczby hydroksylowej. Poza zmniejszoną zdolnością do wiązania wody, diglicerin ma ograniczoną lotność i wyższą masę cząsteczkową od glicerolu, glikolu etylenowego czy glikolu propylenowego

Spis treści:
Kiedy się sprawdzi?
Możliwości użycia w wielu branżach
Wszechstronna aplikacja
Jakie korzyści zapewnia?
Wysoka jakość produktów

Kiedy sprawdzi się zastosowanie diglicerinu?

Zastosowanie diglicerinu w różnych wyrobach jest zalecane z uwagi na charakterystyczne właściwości obniżające napięcie powierzchniowe cieczy, nieograniczoną mieszalność z wodą i związkami polarnymi, dobrą rozlewność czy niską lotność tej substancji. W nomenklaturze często występuje ona pod innymi nazwami, takimi jak chociażby diglyceryn, diglycerol czy diglycerin. Jednym z naszych produktów bazujących na tej substancji jest POLIGLIQ-T 2, który należy do oferowanej przez naszą firmę QMERIC linii POLIGLIQ-T. Diglicerin powstaje wskutek powstania wiązania eterowego z grup hydroksylowych glicerolu, a jego przezroczysta i kleista forma zapewnia wiele pożądanych właściwości. Substancja ta złożona jest w przewadze z izomerów linowych diglicerolu niż z izomerów cyklicznych diglicerolu, tym samym ma liczbę rozgałęzień odpowiednią dla zastosowania w produktach o podwyższonej polarności.

Możliwości użycia w wielu branżach

Substancja ta bardzo dobrze nadaje się do wytwarzania produktów powierzchniowo czynnych, ponieważ zapobiega nadmiernemu pienieniu oraz nadaje wyrobom dobre właściwości antystatyczne. Z powodzeniem może służyć jako plastyfikator mieszanek sypkich, a także może służyć jako plastyfikator przy produkcji folii biodegradowalnych. Sprawdza się w bardzo wielu branżach, chociażby do produkcji impregnatów, olejów, emalii, smarów, farb czy lakierów na potrzeby przemysłu chemicznego. Jego zastosowanie polecamy również w różnego rodzaju płynach sanitarnych, szczelinujących i chłodzących. W segmencie nawozowym jest natomiast używany do granulacji, a także wytwarzania koncentratów nawozowych, nawozów płynnych i innych środków ochrony roślin. Jego zastosowanie jest szerokie również w procesie produkcji tworzyw sztucznych, ponieważ m.in. podczas wytłaczania działa jako efektywny separator materiałów gumowych czy silikonowych. Z powodzeniem sprawdza się w formie humektantu nawilżającego i higroskopijnego w wielu wyrobach, a także jako regulator lepkości dla mieszanin wodno-olejowych.

Substancja chemiczna w strzykawce i próbówkach

Wszechstronna aplikacja

Dilglycerol w formie produktu POLIGLIQ-T 2 ma postać wodnego roztworu, który bazuje na mieszaninie izomerów oligogliceroli w zawartości 60-65% przy hydroksylowej liczbie 1350-1450 mg/g. Podobnie jak inne preparaty z tej serii, środek ten oferujemy w formie łatwego w dozowaniu i prostego w użyciu koncentratu. Degradowalne poliole w nim zawarte są w pełni przyjazne dla naturalnego środowiska i kompostowalne, co dodatkowo podnosi zakres zastosowań. Ich wytwarzanie odbywa się bez udziału żadnych związków toksycznych czy pochodzenia zwierzęcego, a zarazem wytwarza niewielką ilość produktów ubocznych. Diglycerol w takiej formie odznacza się bardzo niską zawartością związków cyklicznych, a także miesza się z wodą i alkoholami od C1 do C3 we wszystkich stosunkach. Jego wszechstronność zwiększa duża stabilność chemiczna, dzięki której zapewnia optymalne zwilżenie powierzchni w sporym zakresie pH. Zastosowani tej substancji nie wiąże się z ryzykiem strącania osadów zawierających związki jonowe.

Jakie korzyści zapewnia zastosowanie diglicerinu?

Zastosowanie diglicerinu przynosi bardzo wiele korzyści. Substancja ta odznacza się unikalną zdolnością do redukcji napięcia powierzchniowego, a tym samym gwarantuje wysoką zwilżalność. Jej użycie zapewnia dobre efekty również w przypadku środków dedykowanych zastosowaniom technicznym, układów emulsyjnych czy różnego rodzaju mieszanin formujących. Jest trudno palna i nietoksyczna, a tym samym wyjątkowo bezpieczna. Substancja ta zachowuje pełną trwałość chemiczną w środowisku nieutleniającym oraz pH od 1 do 14. Do jego zalet możemy też zliczyć redukcję napięcia powierzchniowego, poprawę rozlewności układów polarnych oraz niską zawartość dodatków niejonowych.

Wysoka jakość produktów

Substancja doskonale sprawdza się przy realizacji procesów, które wymagają usprawnienia płynięcia, obniżenia lepkości, redukcji tłustego filmu czy stabilizacji substancji aktywnych. Oferowany przez nas produkt POLIGLIQ-T 2 zapewnia wysoką jakość użytkową, a przy tym jest dostępny w solidnych wiadrach polipropylenowych zawierających 1 kg lub 25 kg produktu, beczkach 260 kg oraz paletopojemnikach o pojemności aż 1250 kg. W serii tej występują również inne substancje o konkretnych właściwościach, z którymi możesz zapoznać się na naszym blogu. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty, którą kierujemy do działów zaopatrzenia i dostaw oraz laboratoriów chemicznych. Zachęcamy też do nawiązania kontaktu przez formularz na stronie internetowej. W razie potrzeby możemy udzielić szczegółowych informacji na temat składu poszczególnych produktów QMERIC oraz ich ogólnej charakterystyki.

Copyright © 2021 QMERIC sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Czarna strzałka