Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie?

Skontaktuj się z nami! arrowRight

Dołącz do nas

Logo Facebook Logo LinkedIn

Dowiedz się wiecej o nas i co kryje się za „Q”.

Składanie zamówień? Realizacja dostaw? Odpowiedzi na najczęstsze pytania.

Informacje na temat otrzymanych funduszy unijnych.

Zapoznaj się z aktualnymi ofertami pracy i dołącz do naszego zespołu.

Poznaj naszą linię produktową

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Napisz zadzwoń

Produkcja środków chemicznych

Produkcja środków chemicznych jest obecnie jedną z najważniejszych gałęzi przemysłu przetwórczego. Obejmuje ona m.in. chemię organiczną i nieorganiczną. Niezależnie od produkowanej grupy związków nadrzędną wartością jest dbanie o bezpieczeństwo procesowe oraz produktowe otrzymywanych związków. Emisja związków do środowiska zawsze niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwo środowiskowo, mimo iż związki te mogą ulegać nawet całkowitej degradacji, to ich nagłe zwiększone stężenie w środowisku zaburza w nim pewną naturalną równowagę, o czym w sposób szczególny należy pamiętać.

Spis treści:
Jak wygląda w Polsce?
Przemysł chemiczny
Procesy technologiczne i produkcyjne
Jakie ma zastosowanie?
Kompleksowe możliwości wykorzystania
Wysoka jakość

Jak wygląda produkcja środków chemicznych w Polsce?

Produkcja środków chemicznych w Polsce obejmuje zarówno produkty wytwarzane masowo, jak i w stosunkowo niedużych ilościach. Do tych pierwszych należą wyroby stosunkowo mało kosztowne, takie jak nawozy, tworzywa sztuczne, barwniki, pigmenty czy włókna techniczne. Wyższe koszty produkcji przy jednocześnie mniejszej ilości występują w przypadku takich środków, jak np. farmaceutyki, środki ochrony roślin czy kosmetyki. Na etapie wytwarzania niezbędne jest zastosowanie odpowiednich substancji, które nadadzą produktom końcowym pożądane właściwości. Do takich wyrobów należą poliole degradowalne naszej firmy QMERIC, należące do linii POLIGLIQ-T.

Przemysł chemiczny

Ze względu na bardzo szerokie zastosowanie środki chemiczne bardzo często powstają w formie półproduktów. Na kolejnych etapach są one przerabiane przez inne branże, celem wykorzystania ich w konkretnych procesach czy wyrobach. Sama struktura produkcyjna jest wyjątkowo rozproszona, ponieważ przetwórstwo chemiczne funkcjonuje na terenie całego kraju. Zakłady często jednak ulokowane są blisko przedsiębiorstw pozyskujących chemikalia w podstawowych formach, co sprzyja ograniczeniu kosztów transportu. Środki chemiczne powstają obecnie przy wykorzystaniu innowacyjnych technologii, w związku z czym ich wytwarzanie wiąże się ze sporymi nakładami inwestycyjnymi. W znacznej mierze dotyczy to rozwiązań proekologicznych, które są zgodne z celami unijnymi oraz planami realizacji wytycznych koncepcji uzyskania neutralności klimatycznej w Europie.

Prace z substancjami chemicznymi

Procesy technologiczne i produkcyjne

Procesy związane z wytwarzaniem środków chemicznych wymagają dla sprawnej realizacji solidnego zaplecza naukowego. Z tego względu w branży występuje bardzo duże zapotrzebowanie na pracę różnego rodzaju specjalistów, w tym inżynierów, technologów oraz badaczy. Koszty samej produkcji są wysokie, w związku z czym bezpieczne i sprawne funkcjonowanie zakładów wymaga ogromnych nakładów kapitału. Środki chemiczne wymuszają też zużycie dużych ilości energii, przeznaczanych na realizację procesów technologicznych celem wytworzenia wyrobu o pożądanych właściwościach. Z tego względu coraz większe znaczenie ma umiejętne wykorzystanie zasobów naturalnych, na czym w dużym stopniu bazują rozwiązania opracowywane przez naszą firmę.

Jakie zastosowanie ma produkcja środków chemicznych?

Produkcja środków chemicznych w QMERIC ukierunkowana jest przede wszystkim na związki polimerowe o specjalistycznym zastosowaniu. Poszczególne etapy prac realizujemy z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych, dzięki czemu gotowe wyroby są funkcjonalne, wysokiej jakości oraz bezpieczne dla naturalnego środowiska. Oferujemy linię produktową POLIGLIQ-T, która obejmuje emulgatory i stabilizatory. Opracowane przez nas organiczne związki chemiczne mają postać degradowalnych polioli, a ich skład bazuje na oligoeterolach. Do produkcji wykorzystujemy wyłącznie związki naturalnego pochodzenia. Nie zawierają one żadnych substancji odzwierzęcych i toksycznych.

Kompleksowe możliwości wykorzystania

Produkty z serii POLIGLIQ-T mają formę koncentratów, które są wyjątkowo łatwe w użyciu, bezproblemowe w dozowaniu oraz przystępne w rozcieńczaniu z rozpuszczalnikami polarnymi i wodą. Środki chemiczne z tej linii możesz wykorzystać do wytwarzania farb, lakierów, płynów chłodzących, sanitarnych i szczelinujących czy też różnego rodzaju preparatów do ochrony roślin. Poszczególne produkty z serii wyróżniają się specyficznymi właściwościami, które pozwalają na zastosowanie ich w formie związków powierzchniowo-czynnych czy plastyfikatorów i syntezowych prekursorów tworzyw sztucznych. Środki te są bardzo stabilne chemicznie przy różnym pH i zapewniają dobre nawilżenie powierzchni, a ich użycie nie strąca osadów ze związkami jonowymi i nie wytwarza nadmiaru piany.

Wysoka jakość

Nasze produkty powstają przy użyciu nowoczesnych technik i metod, co przekłada się na wysoką funkcjonalność finalnego wyrobu. W QMERIC szczególną wagę przywiązujemy do troski o naturalne środowisko, dbając o związane z tym aspekty na każdym z obszarów działalności. Produkty te spełniają kluczowe wymagania nie tylko pod kątem ochrony środowiska, ale również indywidualnych potrzeb klientów. Zapraszamy do zadawania pytań poprzez formularz kontaktowy, który jest zamieszczony na naszej stronie internetowej. Jesteśmy w stanie przestawić szczegółowe informacje na temat właściwości, składu oraz charakterystyki każdego produktu. Zachęcamy do współpracy z QMERIC.

Copyright © 2021 QMERIC sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Czarna strzałka