Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie?

Skontaktuj się z nami! arrowRight

Dołącz do nas

Logo Facebook Logo LinkedIn

Dowiedz się wiecej o nas i co kryje się za „Q”.

Składanie zamówień? Realizacja dostaw? Odpowiedzi na najczęstsze pytania.

Informacje na temat otrzymanych funduszy unijnych.

Zapoznaj się z aktualnymi ofertami pracy i dołącz do naszego zespołu.

Poznaj naszą linię produktową

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Napisz zadzwoń

Surowce do produkcji gumy

Surowce do produkcji gumy muszą spełniać szereg wymogów technicznych, a także posiadać odpowiednie parametry jakościowe. Warunkiem dopuszczenia różnych wyrobów gumowych do sprzedaży i eksportu jest zastosowanie specjalnie przygotowanych substancji, które mają unikalne cechy i przeznaczone są do wytwarzania produktów na potrzeby konkretnych branż. O właściwościach gotowego wyrobu decyduje bowiem przede wszystkim skład użytego surowca.

Spis treści:
Czym się charakteryzują?
Rodzaje stosowanych mieszanek
Wymagania produkcyjne
Dlaczego warto?
Korzyści i zalety
Nasza oferta

Czym charakteryzują się surowce do produkcji gumy?

Surowce do produkcji gumy posiadają specyficzną budowę chemiczną i właściwości chemiczne umożlwiające odpowiednie wzajemne mieszanie się, tworząc odpowiednie blendy wraz z częściowym przereagowaniem. Tym większa zdolność wiązania się surowców do produkcji gumy, tym otrzymywane są twardsze, czyli mniej elastyczne, materiały gumowe. Do najczęściej wykorzystywanych materiałów tego typu należą kauczuk naturalny oraz syntetyczny, a także ich rozmaite mieszanki. Jako dodatki stosuje się przede wszystkim różnego rodzaju substancje zmiękczające, substancje pomocnicze, przeciwutleniacze oraz barwniki. Odpowiednio przygotowane surowce są następnie poddawane procesowi wulkanizacji, czyli sieciowaniu cząsteczek polimerów. Na etapie produkcji wiele korzyści przynosi zastosowanie separatorów materiałów gumowych. Takie właściwości mają produkty z linii POLIGLIQ-T naszej firmy QMERIC, czyli stabilizatory i emulgatory bazujące na organicznych, degradowalnych i w pełni naturalnych poliolach.

Rodzaje stosowanych mieszanek

Produkcja gumowych elementów odbywa się z wykorzystaniem różnych mieszanek plastycznych (plastyfikatorów tworzywowych), najczęściej w wyrobach gumowych mieszaniny te zawierają jeden lub kilka rodzajów kauczuku naturalnego lub syntetycznego. Ze względu na specyficzne właściwości składniki wykorzystywane do wytwarzania gumy pozwalają na efektywne kontrolowanie właściwości powstającego materiału. Obecnie najczęściej stosowane są mieszanki na bazie kauczuku naturalnego, a także syntetycznego tj. etylenowo-propylenowego, butadienowo-styrenowego, chloroprenowego oraz akrylonitrylowego. Rodzaj użytego surowca wpływa na właściwości gotowego materiału. Do najważniejszych zalicza się przede wszystkim twardość, odporność na rozciąganie i wysokie temperatury oraz środki chemiczne czy też podatność na formowanie.

Próbówki w dłoniach

Wymagania produkcyjne

Szczególne wytyczne dotyczą surowców używanych do produkcji wyrobów mających kontakt z żywnością. Ich wytwarzanie powinno się odbywać zgodnie z wymaganiami zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 8 czerwca 2004 roku, które odnosi się nie tylko do wyrobów gumowych. Warto przy tym zwrócić uwagę, że zastępowanie surowców syntetycznych naturalnymi znacząco zmniejsza negatywny wpływ przemysłu na środowisko. W QMERIC staramy się nieustannie rozszerzać ofertę produktową wyrobów pochodzenia naturalnego, które zarazem posiadają wszystkie pożądane cechy gotowego wyrobu i mogą być stosowane zamiennie dla wielu innych substancji.

Dlaczego warto zastosować surowce do produkcji gumy z oferty QMERIC?

Surowce do produkcji gumy w formie degradowalnych polioli powstają przy użyciu rozwiązań całkowicie bezpiecznych dla środowiska naturalnego. Nasze produkty z linii POLIGLIQ-T oferujemy w formie łatwych i szybkich w użyciu oraz dozowaniu koncentratów, które można rozcieńczać z organicznymi rozpuszczalnikami polarnymi oraz wodą. Do produkcji materiałów gumowych szczególnie polecamy wyroby POLIGLIQ-T 3 oraz POLIGLIQ-T 4, które bardzo dobrze sprawdzają się w roli separatorów formierskich materiałów. Produkty te cechują się niską zawartością związków cyklicznych, a przy tym są w pełni mieszalne z alkoholami, zachowując dobrą rozlewność i odpowiednią lepkość. Jednocześnie ich stosowanie jako separatorów form w mieszaninach alkoholowych ogranicza nadmierne odparowanie niskolotnych rozpuszczalników poprzez liczne wiązania wodorowe dla tworzonego układu alkohol-woda-POLIGLIQ-T. Dodatkową cechą jest całkowita biodegradowalność, tym samym ścieki otrzymane z płukania gumowych wyrobów gotowych są nadal bezpieczne dla środowiska.

Korzyści i zalety

POLIGLIQ-T to produkty, które minimalizują napięcie powierzchniowe, usprawniają rozlewność układów polarnych oraz zmniejszają udział niejonowych dodatków w tworzonych wyrobach. Za pomocą tych substancji można obniżyć lepkość oraz stworzyć skuteczną barierę przeciwmrozową. Nie pozostawiają one przy tym tłustego filmu. Nasze produkty stabilizują naturalne związki i poprawiają płynięcie koncentratów. Nie bez znaczenia pozostaje duża stabilność chemiczna przy różnym pH i brak osadów strącanych ze związkami jonowymi. Nasze produkty nie zawierają żadnych substancji odzwierzęcych i toksycznych. Wyroby z tej linii są pakowane w polipropylenowe wiadra zawierające odpowiednią ilość substancji bądź też beczki i paletopojemniki o większych pojemnościach.

Nasza oferta

Oferta naszej firmy jest przeznaczona dla przedsiębiorstw funkcjonujących w wielu dziedzinach. Obecnie zapotrzebowanie na najwyższej jakości surowce występuje w licznych branżach, w tym przemyśle przetwórstwa materiałów gumowych na potrzeby motoryzacji, środków ochronnych czy elementów izolacyjnych. Wyroby te kierujemy przede wszystkim do pracowników działów chemicznych, laboratoryjnych, zaopatrzenia oraz dostaw. Na naszej stronie internetowej znajduje się formularz kontaktowy, za którego pośrednictwem nasi specjaliści mogą udzielić szczegółowych odpowiedzi na pytania dotyczące produktów z linii POLIGLIQ-T. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a także nawiązania kontaktu.

Copyright © 2021 QMERIC sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Czarna strzałka