Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie?

Skontaktuj się z nami! arrowRight

Dołącz do nas

Logo Facebook Logo LinkedIn

Dowiedz się wiecej o nas i co kryje się za „Q”.

Składanie zamówień? Realizacja dostaw? Odpowiedzi na najczęstsze pytania.

Informacje na temat otrzymanych funduszy unijnych.

Zapoznaj się z aktualnymi ofertami pracy i dołącz do naszego zespołu.

Poznaj naszą linię produktową

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Napisz zadzwoń

Poliole degradowalne

Poliole degradowalne to organiczne związki chemiczne, które w swoim składzie zawierają oligoterole. Ich cechą wyróżniającą jest struktura całkowicie pozbawiona jakichkolwiek substancji toksycznych, ponieważ na etapie wytwarzania używane są wyłącznie związki o naturalnym pochodzeniu. Poliole te są również w pełni degradowalne, a tym samym bezpieczne dla środowiska.

Spis treści:
Czym się charakteryzują?
POLIGLIQ-T 2
POLIGLIQ-T 3
POLIGLIQ-T 4
Dlaczego warto?
Wysoka jakość i kompleksowe zastosowanie

Czym charakteryzują się poliole degradowalne?

Poliole degradowalne o wyjątkowo niskiej zawartości związków cyklicznych dostępne są jako produkty z serii POLIGLIQ-T, które możesz znaleźć w ofercie naszej firmy QMERIC. Substancje te przygotowane zostały w postaci specjalnie opracowanych koncentratów, wyróżniających się prostotą użycia, łatwością dozowania oraz przystępnością w rozcieńczaniu z wodą czy polarnymi rozpuszczalnikami. Produkty z serii POLIGLIQ-T dedykowane są przede wszystkim produkcji lakierów, farb, płynów szczelinujących, sanitarnych i chłodzących czy środków ochrony roślin. Ich specyficzne właściwości sprawiają, że z powodzeniem sprawdzają się jako plastyfikatory polarnych tworzyw sztucznych lub ich syntezowe prekursory, związki powierzchniowo-czynne oraz emulgatory.

POLIGLIQ-T 2

POLIGLIQ-T 2 jest roztworem wodnym z mieszaniną izomerów oligogliceroli stanowiących 60-65%, których liczba hydroksylowa wynosi od 1350 do 1450 mg/g. Produkt ten posiada właściwości antystatyczne, przeciwpieniące i zabezpieczające przed pyleniem, dzięki czemu znajduje zastosowanie w wielu branżach. Doskonale sprawdzi się w przemyśle chemicznym i nawozowym, a także do produkcji materiałów silikonowych i gumowych. POLIGLIQ-T 2 działa jako humektant o działaniu nawilżającym i higroskopijnym, a także regulator lepkości. Jego zastosowanie zmniejsza napięcie powierzchniowe i podnosi zwilżalność mieszaniny, poprawiając płynięcie wyrobu i obniżając lepkość.

POLIGLIQ-T 3

POLIGLIQ-T 3 również ma postać roztworu z 60-65% mieszaniny izomerów oligoliceroli, których hydroksylowa liczba wynosi od 1150 do 1300 mg/g. Produkt ten może być używany jako plastyfikator sypkich mieszanek, a także znajduje zastosowanie w otrzymywaniu koncentratów środków o działaniu powierzchniowo-czynnym. Substancja doskonale sprawdza się jako emulgator i stabilizator przy produkcji farb i lakierów bądź też aktywny komplekson składników aktywnych. POLIGLIQ-T 3 można wykorzystać w przemyśle chemicznym i nawozowym, a także przemyśle materiałów polimerowych. W tym ostatnim przypadku ułatwia rozdzielanie form wtryskowych oraz chroni przed pyleniem superabsorbenty polimerowe. Produkt ten jest substancją konsystencjotwórczą, a także regulatorem lepkości, promotorem przejścia i nośnikiem substancji aktywnej.

Sprzęt do badań chemicznych

POLIGLIQ-T 4

POLIGLIQ-T 4 również zawiera 60-65% mieszaninę izomerów oligogliceroli, a ich hydroksylowa liczba wynosi od 1050 do 1100 mg/g. Oferowana substancja działa jako środek pochłaniający wilgoć, stabilizator, emulgator czy aktywny komplekson związków naturalnych. Jej właściwości pozwalają na efektywne wykorzystanie w przemyśle nawozowym i chemicznym, a także polimerowym, np. jako plastyfikator żywic jonowymiennych, separator form czy stabilizator faz wodnych w polimeryzacji emulsyjnej i suspensyjnej. Produkt sprawdza się też w branży ceramicznej, jako plastyfikator mas do ułatwienia spiekania.

Dlaczego warto wybrać poliole degradowalne POLIGLIQ-T?

Poliole degradowalne z serii POLIGLIQ-T są w pełni kompostowalne, a także mogą być w dowolnym stosunku mieszane z wodą i niskolotnymi alkoholami. Ich cechą charakterystyczną jest wysoka stabilność chemiczna w rozległym zakresie pH. Produkty te nie tworzą nadmiernej piany i nie strącają osadów zawierających związki jonowe, a jednocześnie gwarantują powierzchniom optymalne nawilżenie. Ze względu na ograniczenie produktów ubocznych na etapie wytarzania oraz brak stosowania substancji pochodzenia odzwierzęcego czy związków toksycznych POLIGLIQ-T to substancje w pełni bezpieczne dla środowiska naturalnego i gwarantujące najwyższą jakość użytkową.

Wysoka jakość i kompleksowe zastosowanie

Produkty z serii POLIGLIQ-T opracowywane są przez naszą firmę QMERIC, która specjalizuje się w dostarczaniu na rynek specjalistycznych związków polimerowych o kompleksowym zastosowaniu. Na etapie produkcji korzystamy z innowacyjnych metod i technologii, co daje pewność wysokiej funkcjonalności gotowych wyrobów. Nasi klienci mogą liczyć na najlepszy poziom obsługi, a także dbałość o środowisko naturalne we wszystkich obszarach działalności. Produkty QMERIC spełniają wymagania pod względem norm ochrony środowiska, a także indywidualne oczekiwania klientów. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz zadawania pytań za pomocą dostępnego na stronie internetowej formularza kontaktowego, na które udzielimy szczegółowych odpowiedzi. Jesteśmy w stanie przedstawić wiele informacji dotyczących składu, charakterystyki czy właściwości poszczególnych produktów.

Copyright © 2021 QMERIC sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Czarna strzałka