Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie?

Skontaktuj się z nami! arrowRight

Dołącz do nas

Logo Facebook Logo LinkedIn

Dowiedz się wiecej o nas i co kryje się za „Q”.

Składanie zamówień? Realizacja dostaw? Odpowiedzi na najczęstsze pytania.

Informacje na temat otrzymanych funduszy unijnych.

Zapoznaj się z aktualnymi ofertami pracy i dołącz do naszego zespołu.

Poznaj naszą linię produktową

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Napisz zadzwoń

Diglycerin

Diglycerin to zaliczana do polihydroksyeterów substancja o ciekłej i lepkiej strukturze, otrzymywana w procesie odwadniania glicerolu. W zestawieniu z bazowym produktem charakteryzuje się niższą liczbą hydroksylową i w efekcie mniejszym współczynnikiem wchłaniania wilgoci. Oprócz niższej zdolności do wiązania wody jego cechą jest też podwyższona masa cząsteczkowa i ograniczona lotność. Z uwagi na rozpuszczalność w wodzie substancja ta używana jest przy wytwarzaniu różnych produktów, dla których szczególnie istotna jest doskonała mieszalność w każdym stosunku z wodą i związkami polarnymi.

Spis treści:
Do czego służy?
Zastosowanie POLIGLIQ-T 2
Korzyści i właściwości
Jakie działanie wykazuje?
Nasza oferta

Do czego służy diglycerin?

Diglycerin jest substancją występującą również pod innymi nazwami, takimi jak diglycerol, czy diglyceryl ether. W ofercie naszej firmy QMERIC znajduje się ona w produkcie POLIGLIQ-T 2, należącym do innowacyjnej serii POLIGLIQ-T. Diglycerol jest łącznie zbudowany z dwóch cząsteczek glicerolu, posiadających połączenie powstałe na skutek wiązania eterowego. Konsystencja tej substancji ma formę przezroczystej i lepkiej cieczy, która cechuje się wieloma przydatnymi właściwościami. Obecnie wiele produktów codziennego użytku wymaga efektywnego łączenia różnych cząsteczek i związków, dlatego na etapie ich produkcji stosuje się wyroby o odpowiedniej liczbie rozgałęzień. Takie właśnie możliwości zapewnia POLIGLIQ-T 2.

Zastosowanie POLIGLIQ-T 2

POLIGLIQ-T 2 jest produktem w postaci roztworu wodnego, którego skład opiera się na mieszaninie w 60-65% zbudowanych z izomerów oligogliceroli o liczbie hydroksylowej w zakresie 1350-1450 mg/g. Jego zastosowanie pozwala na przygotowanie środków o działaniu powierzchniowo-czynnym, w których spełnia funkcję plastyfikatora mieszanek sypkich. Produkt ten posiada właściwości antystatyczne, przeciwpieniące i zapobiega pyleniu, a także sprawdza się w roli plastyfikatora polialkoholu winylowego PVA stosowanego w foliach ulegających biodegradacji. POLIGLIQ-T 2 jest obecnie używany w wielu branżach. Z powodzeniem można go wykorzystać w przemyśle chemicznym, np. na etapie produkcji smarów, impregnatów, olejów, lakierów, emalii czy farb. W przemyśle nawozowym służy do wytwarzania nawozów płynnych, koncentratów nawozowych czy granulacji. Produkt ten sprawdza się też na etapie produkcji tworzyw gumowych i silikonowych, głównie jako separator materiałów. W gotowych wyrobach spełnia funkcję humektantu o właściwościach higroskopijnych i nawilżających, a w mieszaninach W/O reguluje lepkość.
Badania laboratoryjne

Korzyści i właściwości

W POLIGLIQ-T2 znajdują się przyjazne dla środowiska, degradowalne poliole. Substancja oferowana jest jako koncentrat do szybkiego użycia i dozowania, a przy tym łatwego w rozcieńczaniu z wodą czy rozpuszczalnikami polarnymi. Produkt ten można z powodzeniem wykorzystać w płynach chłodzących, szczelinujących i sanitarnych, a także lakierach, środkach ochrony rośliny czy farbach. Jego podstawową zaletą są unikalne właściwości, sprzyjające niewielkiej zawartości cyklicznych związków. Substancja jest kompostowalna, a z alkoholami C1-C3 i wodą może być mieszana w dowolnym stosunku. Nie bez znaczenia pozostaje wysoka stabilność chemiczna i polarność substancjgwarantująca prawidłowe zwilżenie powierzchni w szerokim zakresie pH. POLIGLIQ-T 2 nie strąca osadów ze związkami jonowymi i nie wytwarza dużej piany, na etapie jego produkcji nie używamy żadnych substancji odzwierzęcych i toksycznych przy jednoczesnym zapewnieniu minimalnej ilości produktów ubocznych.

Jakie działanie wykazuje diglicerin?

Diglicerin jest substancją zwiększającą zwilżalność, co wynika z jej zdolności do ograniczenia napięcia powierzchniowego. Jej zastosowanie sprawdza się zwłaszcza w mieszaninach formujących pasty lub żele do zastosowań technicznych, a także w układach emulsyjnych typu W/O/W. Dużą zaletą diglicerolu jest jego nietoksyczność i niepalność, co sprzyja bezpieczeństwu podczas użytkowania. Przy pH w zakresie 1-14 oraz w środowisku nieutleniającym substancja ta zachowuje stuprocentową trwałość chemiczną. Wykorzystanie jej w produkcie POLIGLIQ-T 2 znacząco zmniejsza udział dodatków niejonowych, redukując w ten sposób napięcie powierzchniowe i zarazem zwiększając rozlewność układów polarnych.

Nasza oferta

Nasze produkty są pakowane w polipropylenowe wiadra o pojemności 1-24 kg, a także beczki 260 kg oraz pojemniki paletowe 1250 kg. POLIGLIQ-T 2 to rozwiązanie idealne wówczas, gdy konieczne jest zapewnienie optymalnego nawilżenia powierzchni, obniżenie lepkości, usprawnienie płynięcia, ustabilizowanie substancji aktywnych czy zredukowanie tłustego filmu. Kierujemy naszą ofertę do firm z różnych branż, a konkretnie laboratoriów oraz działów dostaw, zaopatrzenia i chemii. Zapraszamy do zadawania pytań poprzez dostępny na stronie internetowej formularz kontaktowy. W razie potrzeby możemy przesłać kartę charakterystyki wybranego produktu, a także ze szczegółami przedstawić jego skład. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą QMERIC, gdzie oferujemy również POLIGLIQ-T 3 i POLIGLIQ-T 4.

Copyright © 2021 QMERIC sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Czarna strzałka