Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie?

Skontaktuj się z nami! arrowRight

Dołącz do nas

Logo Facebook Logo LinkedIn

Dowiedz się wiecej o nas i co kryje się za „Q”.

Składanie zamówień? Realizacja dostaw? Odpowiedzi na najczęstsze pytania.

Informacje na temat otrzymanych funduszy unijnych.

Zapoznaj się z aktualnymi ofertami pracy i dołącz do naszego zespołu.

Poznaj naszą linię produktową

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Napisz zadzwoń

Polieterole są coraz bardziej pożądanym surowcem przemysłu chemicznego

Obecne polieterole znajdują zastosowanie jako plastyfikatory i uniepalniacze polimerów oraz diole w syntezie pianek poliuretanowych. Coraz częściej są surowcem przy produkcji surfaktantów, jako hydrofilowe i niejonowe związki powierzchniowo czynne, lub jako hydrofilowy rdzeń związku hydrofobowego. Najważniejszą cechą użytkową polieteroli jest ich zdolność do wiązania się z jonami pierwiastków oraz ich wpływ na zmianę właściwości hydrofilowo-hydrofobowych mieszanin.  Ta zdolność wiązania się polieteroli z jonami  potasu czy wapnia jest przykładowo wykorzystywana w agrochemii przy produkcji oprysków i nawozów dolistnych. Natomiast wpływ na zmianę właściwości hydrofilowo-hydrofobowych mieszanin coraz częściej wykorzystuje się w branżach kosmetycznej i farmaceutycznej, zastępując przy tym surowce glikolowe, cukrolowe i ich eteryfikowane pochodne.

Równocześnie ten obserwowalny trend zastępowania surowców ropopochodnych związkami pochodzenia naturalnego jest zrozumiały ze względu na globalne dążenie do poprawy jakości procesów produkcyjnych oraz mocno ukierunkowanej branży w stronę zrównoważonego rozwoju i  „zielonych technologii”. Rozumiejąc te zmiany, firma QMERIC sp. z o.o. stawia na surowce pochodzenia naturalnego, proces produkcji oparty o nowoczesne technologie syntezy i oczyszczania oraz produkty w pełni przyjazne środowisku –  biodegradowalne, otrzymane z surowców pochodzenia naturalnego. Wszystkie te cechy posiada linia produktów POLIGLIQ-T, płyn w postaci koncentratu polieteroli pochodnych gliceryny roślinnej. Linia  produktów POLIGLIQ-T została zaprojektowana przez firmę QMERIC jako skuteczne, w profesjonalnych zastosowaniach przemysłowych, biodegradowalne płyny niejonowych związków powierzchniowo czynnych  do czyszczenia przemysłowego, przemysłu tekstylnego, przemysłu farbiarskiego, przemysłu tworzyw sztucznych, agrochemikaliów i przemysłu budowlanego.

 Należy pamiętać, że wyeliminowanie surowców ropopochodnych i zastąpienie ich surowcami pochodzenia naturalnego istotnie niweluje niekorzystny wpływ przemysłu chemicznego na środowisko. Aspekt ten jest dobrze rozumiany w firmie QMERIC, której dążeniem jest ciągłe rozszerzanie oferty produktowej będącej odpowiedzią na popyt rynku na produkty pochodzenia naturalnego, które jednocześnie zachowują wszelkie cechy użytkowe gotowego wyrobu i są stosowane zamiennie względem surowców ropopochodnych.

Copyright © 2021 QMERIC sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Czarna strzałka