Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie?

Skontaktuj się z nami! arrowRight

Dołącz do nas

Logo Facebook Logo LinkedIn

Dowiedz się wiecej o nas i co kryje się za „Q”.

Składanie zamówień? Realizacja dostaw? Odpowiedzi na najczęstsze pytania.

Informacje na temat otrzymanych funduszy unijnych.

Zapoznaj się z aktualnymi ofertami pracy i dołącz do naszego zespołu.

Poznaj naszą linię produktową

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Napisz zadzwoń

Producent surowców chemicznych

Producent surowców chemicznych zawsze powinien dbać o jak najwyższą jakość swoich wyrobów. Jego zadaniem jest bowiem dostarczanie różnych związków, które następnie wykorzystywane są do wytwarzania innych substancji o konkretnym zastosowaniu. Zapotrzebowanie na surowce chemiczne jest obecnie bardzo duże w wielu branżach, przez co kluczowe znaczenie ma odpowiednia czystość produktów oraz bezpieczeństwo ich użytkowania.

Spis treści:
Czym się zajmuje?
Specyfika przemysłu chemicznego
Działania produkcyjne i procesy technologiczne
Jakie rozwiązania oferuje?
Szerokie zastosowanie
Zalety i korzyści

Czym zajmuje się producent surowców chemicznych?

Producent surowców chemicznych może się zajmować wytwarzaniem substancji bazujących na komponentach pochodzenia naturalnego lecz z wykluczeniem surowców ropopochodnych. Szczególnie, ze względu na surowsze regulacje prawne, z większymi kosztami produkcji wiąże się wytwarzanie środków ochrony roślin, kosmetyków czy farmaceutyków. Takie produkty wymagają zastosowania odpowiednio dobranych surowców, pozwalających na uzyskanie wymaganych właściwości. Nasza firma QMERIC wykorzystuje w swoich wyrobach związki występujące w naturze, dzięki czemu są one bardzo bezpieczne dla środowiska. Środki z serii POLIGLIQ-T, takie, jak POLIGLIQ-T 2, POLIGLIQ-T 3 czy POLIGLIQ-T 4 nie zawierają żadnych związków toksycznych, a także są w pełni degradowalne.

Specyfika przemysłu chemicznego

Obecnie bardzo wiele procesów i wyrobów wymaga wykorzystania właściwych surowców chemicznych. Producenci dostarczają je w postaci gotowych substancji, które następnie ulegają kolejnym działaniom przetwórczym i są dodawane do konkretnych produktów. W Polsce przemysł chemiczny funkcjonuje coraz sprawniej na terenie całego kraju, a jego struktura jest mocno rozproszona. Wiele zakładów znajduje się w niedalekiej odległości od przedsiębiorstw, które na bieżąco pozyskują chemikalia w formie półproduktów i chcą ograniczyć wydatki związane z transportem. Same surowce powstają przy użyciu nowoczesnych technologii, co wiąże się z niemałym nakładem finansowym. W naszej firmie bazujemy na rozwiązaniach proekologicznych, dzięki czemu poszczególne produkty przyczyniają się do spełniania celów unijnych pod kątem zwiększenia neutralności klimatycznej.

Wytwarzanie chemikaliów

Działania produkcyjne i procesy technologiczne

Działania związane z wytwarzaniem surowców chemicznych muszą być realizowane sprawnie i bezpiecznie, co wymaga uwzględnienia odpowiedniego zaplecza naukowego. Obecnie w branży tej występuje duże zapotrzebowanie na wielu specjalistów, takich jak badacze, technolodzy czy inżynierowie. Realizowane procesy wiążą się ze sporymi kosztami, przez co każdy zakład chemiczny musi dysponować niemałym kapitałem. Produkcja takich surowców pochłania też znaczne zasoby energetyczne, które są wykorzystywane do przeprowadzania działań umożliwiających wytworzenie substancji o wymaganych parametrach. Z tego też powodu coraz bardziej istotne okazuje się sięganie po zasoby naturalne, na których w znacznej mierze bazują wyroby dostarczane przez naszą firmę QMERIC.

Jakie rozwiązania oferuje producent surowców chemicznych QMERIC?

Producent surowców chemicznych QMERIC oferuje przede wszystkim wysokiej jakości związki polimerowe, które mają kompleksowe zastosowanie. W naszej firmie realizujemy poszczególne prace z użyciem innowacyjnych technologii, co przekłada się na dużą funkcjonalność wyrobów oraz ich bezpieczeństwo względem środowiska naturalnego. W skład oferowanej serii produktów POLIGLIQ-T wchodzą związki chemiczne stosowane głównie jako specjalistyczne stabilizatory i emulgatory. Jako związki organiczne występują one w formie polioli degradowalnych, zwanych również poligoeterolami. Ich produkcja odbywa się z użyciem związków wyłącznie pochodzenia naturalnego, a przy tym bez wykorzystania substancji odzwierzęcych czy toksycznych.

Szerokie zastosowanie

Surowce chemiczne występujące w linii POLIGLIQ-T dostępne są jako koncentraty. Do ich zalet należy łatwość dozowania i użycia, a także podatność na rozcieńczanie z wodą czy polarnymi rozpuszczalnikami. Substancje należące do tej serii znajdują zastosowanie w wytwarzaniu m.in. płynów chłodzących, szczelinujących i sanitarnych, lakierów i farb czy środków ochrony roślin. Oferowane przez nas surowce posiadają właściwości, które pozwalają na wykorzystanie ich jako plastyfikatorów i prekursorów syntezowych tworzyw sztucznych oraz związków o działaniu powierzchniowo-czynnym. Substancje te wykazują wysoką stabilność chemiczną w szerokim zakresie pH, a także nie wytrącają osadów jonowych oraz nie tworzą nadmiernej piany.

Zalety i korzyści

Surowce chemiczne QMERIC to wyroby przygotowane z zachowaniem troski o środowisko naturalne, a o związane z tym aspekty staramy się dbać we wszystkich obszarach działalności. Z tego względu stawiamy na rozwiązania ekologiczne, które jednocześnie spełniają wymagania klientów pod względem funkcjonalności i użyteczności gotowych wyrobów.
Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą przez formularz kontaktowy na stronie internetowej. W razie potrzeby możemy udzielić odpowiedzi na wszystkie pytania, a także zaprezentować charakterystykę produktów oraz ich skład czy właściwości. Zapraszamy do współpracy z QMERIC.

Copyright © 2021 QMERIC sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Czarna strzałka