Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie?

Skontaktuj się z nami! arrowRight

Dołącz do nas

Logo Facebook Logo LinkedIn

Dowiedz się wiecej o nas i co kryje się za „Q”.

Składanie zamówień? Realizacja dostaw? Odpowiedzi na najczęstsze pytania.

Informacje na temat otrzymanych funduszy unijnych.

Zapoznaj się z aktualnymi ofertami pracy i dołącz do naszego zespołu.

Poznaj naszą linię produktową

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Dowiedz się więcej na temat produktu.

Napisz zadzwoń

Dedykowane oligoeterole w nowoczesnych technologiach ochronnych dla budownictwa

Już od ponad dekady obserwuje się gwałtowny wzrost inwestycji budowalnych w całej Polsce. Wprost proporcjonalnie wzrasta również zapotrzebowanie na nowoczesne technologie budowlane, które często są odpowiedzią na zachodzące zmiany klimatyczne, zwiększoną świadomość konsumencką oraz odpowiedzialność za otaczające nas środowisko. Zmiany te związaną są pośrednio z koniecznością oszczędzania energii. Sprawia to, że relatywnie szybko rekompensuje się poniesione koszty za zakup nowych technologii budowanych, oraz niezbędnych w ich realizacji nowoczesnych materiałów. W budownictwie działania te oprócz oczywistych korzyści ekonomicznych, przynoszą poprawę bezpieczeństwa zdrowotnego. Przykładowo przez zastosowanie materiałów budowanych z odpowiednimi modyfikatorami możliwe jest powstrzymanie rozwoju mikroorganizmów na ich powierzchni.

QMERIC prowadzi badania nad dedykowanymi oligoeterolami linii POLIGLIQ-T w nowoczesnych zastosowaniach w branży budowlanej. Obecnie produkty te dedykowane są głównie jako dodatki do kompozycji wodorozcieńczalnych oraz przyjaznych środowisku: farb, gruntów i emulsji powłokotwórczych. Badania realizowane przez QMERIC dla budownictwa ukierunkowane są na technologie ochronne przed działaniem mikroorganizmów np. pleśni. Substancje modyfikujące produkty linii POLIGLIQ-T opierają się o działające selektywne związki azotowe pochodzenia naturalnego, które są znane w biochemii jako prekursory mechanizmów obronnych w wielu procesach biologicznych.

Opracowywana modyfikacja linii POLIGLIQ-T od QMERIC w technologiach ochronnych materiałów budowanych ma zapewniać wysoką jakość i bezpieczeństwo użytkowe wraz z łatwością w ich stosowaniu. Jednocześnie modyfikatory te są oceniane pod względem zapewniania całkowitej mieszalności z wieloma wyrobami stosowanymi w branży budowalnej. Ostatecznie produkty bazujące na produktach z linii POLIGLIQ-T dla budownictwa znajdą zastosowanie jako dodatki do klejów, spoiw budowalnych, tynków, gruntów czy farb emulsyjnych.

Copyright © 2021 QMERIC sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Czarna strzałka